Ogłoszenia duszpasterskie od 29 sierpnia do 5 września

1.Dziś świętujemy już XXII niedzielą zwykłą w ciągu roku, ostatnią w czasie tegorocznych wakacji letnich. W Ewangelii Chrystus piętnuje obłudę faryzejską. Strzeżmy się takiej postawy w naszym życiu religijnym i społecznym.

Serdecznie witamy także w naszej Parafii ks. Tobiasza Dyląga, który dekretem ks. Biskupa Ordynariusza Jana Kopca z dniem 26 sierpnia został skierowany do naszej wspólnoty. Życzymy ks. Tobiaszowi wielu łask Bożych w posłudze duszpasterskiej i obfitości Bożego Miłosierdzia.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. W dzisiejszą niedzielę już po raz ostatni Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Od jutra wracamy do naszego normalnego porządku Mszy św. Codziennie msza św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele msza św. wieczorna o godz. 17.00.

4. W najbliższą środę 1 września o godz. 18.00 zapraszamy uczniów, rodziców i wychowawców na pierwszą Mszę św. szkolną z okazji nowego Roku Szkolno-katechetycznego w czasie której udzielimy błogosławieństwa tegorocznym pierwszoklasistom. Przedtem od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. dla wszystkich uczniów i rodziców.

5. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty i do udziału w okolicznościowych nabożeństwach.

6. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Także w sobotę 4 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, do udziału w której zachęcamy także nasze Parafianki.

8. W przyszłą niedzielę 5 września, po mszach św. na prośbę Episkopatu Polski zbiórka do puszek na rzecz uchodźców w Pakistanie, Iranie oraz centrów dla uchodźców w Polsce.

9. Informujemy rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że Uroczystość ta planowana jest na 3 maja 2022r (wtorek). Rodzice są zobowiązani do troski o wychowanie religijne swoich dzieci, dlatego od dzisiejszej niedzieli aż do niedzieli 19 września prosimy rodziców kandydatów do I-szej komunii św. o zapisanie i odbiór formularza zgłoszenia w kancelarii po mszach św. (Nie ma zapisów w szkole).

Na pierwsze spotkanie przygotowawcze zapraszamy rodziców 22 września po Mszy św. szkolnej o godz. 18.30 i wtedy prosimy o dostarczenie wypełnionego formularza prośby i zgłoszenia swojego dziecka. Rodziców dzieci z poza naszej parafii prosimy także o dostarczenie pozwolenia ze swojej Parafii. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy dziękczynnych na przyszły rok 2022. (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane od 20 września).

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl