Ogłoszenia duszpasterskie od 29 września do 6 października

1.Dziś przeżywamy już XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Liturgia dzisiejsza przypomina nam, że kto uwierzył w Boga i Jemu się powierzył, w Nim będzie miał cząstkę na wieki, a kto oddawał się przyjemnościom postępując tak, jakby Bóg nie istniał, pozostanie na wieki odłączony od Niego. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby dokończenia naszej budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. Od wtorku 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci z poświęceniem różańców, na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św., którzy otrzymają różańce.

4. W czwartek 4 października na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszytkach kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII VIII szkoły podstawowej oraz starszych, którzy pragną przyjąć ten sakrament. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi zmiana Tajemnic Różańcowych, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian – zgłoszenia w zakrystii.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W sobotę 5 października pielgrzymka członków „Caritas” do Matki Bożej Pokornej w Rudach. Autokar zabierze uczestników sprzed kościoła o godz. 9.00.

8. Informujemy Parafin, że w piątek i sobotę (4 i 5 października) na parkingu parafialnym w kontenerze będzie można składać makulaturę przeznaczoną na pomoc w budowie studni dla krajów Afryki.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.  Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszym kościele i obejściu. Nadal prowadzone są prace wykończeniowe przy wejściach do kościoła. Prosimy o wsparcie materialne tego przedsięwzięcia.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl