Ogłoszenia duszpasterskie od 30 sierpnia do 6 września

1.Dziś świętujemy już XXII niedzielą zwykłą w ciągu roku, ostatnią w czasie tegorocznych wakacji letnich. Ewangelia zaprasza, byśmy wzięli na swoje barki swój codzienny krzyż i naśladowali Jezusa, bo tylko idąc z Nim przez życie dojdziemy do chwały.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. W dzisiejszą niedzielę już po raz ostatni Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Od jutra wracamy do naszego normalnego porządku Mszy św. Codziennie msza św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele msza św. wieczorna o godz. 17.00.

4. Informujemy Parafian, że dekretem ks. Biskupa Ordynariusza Jana Kopca z dniem 26 sierpnia ks. Robert Maszczyk został odwołany z posługi w naszej Parafii i skierowany do Parafii MB Częstochowskiej na Trynku, a jednocześnie do naszej Wspólnoty został skierowany ks. Piotr Torbus, który przychodzi z Parafii św. Anny w Zabrzu.

5. We wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej racji, także z powodu epidemii, w ciągu całego tygodnia zapraszamy rodziców i uczniów do spowiedzi św. i w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 12.00, w czasie której udzielimy błogosławieństwa wszystkim uczniom.

6. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty i do udziału w okolicznościowych nabożeństwach.

7. Informujemy rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że są zobowiązani do troski o wychowanie religijne swoich dzieci, dlatego od dzisiejszej niedzieli aż do niedzieli 20 września, prosimy rodziców kandydatów do I-szej komunii św. o zapisanie i odbiór formularza zgłoszenia w kancelarii po mszach św. (Nie ma zapisów w szkole). O terminie pierwszego spotkania formacyjnego i potwierdzeniu przyjęcia dziecka do I-szej komunii rodzice zostaną powiadomieni po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń i ustaleniu terminu uroczystości komunijnej.

8. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!