Ogłoszenia duszpasterskie od 31 stycznia do 7 lutego

1.Świętujemy dziś czwartą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Wiemy o tym, że Eucharystia to spotkanie z Bogiem, wspólne oddawanie Mu chwały, karmienie się Jego słowem i Ciałem, braterska uczta, bezkrwawa ofiara Chrystusa. Ale co te określenia znaczą dla nas? Czy wierzymy, że Bóg zasługuje na to, by wychwalać Go z całej duszy, słuchać tego, co ma nam do powiedzenia, uszanować Go w naszych bliźnich? Czy chcemy troszczyć się o Jego sprawy, abyśmy byli święci i ciałem, i duchem? Obyśmy dzisiaj usłyszeli Jego głos i zechcieli Mu odpowiedzieć.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!” . Dziś decyzją Biskupa Gliwickiego Jan Kopca po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla Chorwacji po skutkach tragicznego trzęsienia ziemi z końca grudnia ubiegłego roku.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00, po których do godz. 9.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. W poniedziałek o godz. 9.00  prosimy o pomoc w rozebraniu stajenki i świątecznych dekoracji.

5. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, a w środę wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. W czasie Mszy św. we wtorek poświęcamy świece-gromnice. Kolekta święta Matki Bożej Gromnicznej przeznaczona jest na potrzeby Parafii, a po mszy zbiórka do puszek na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce. We wtorek i w środę po Mszach św. Błogosławieństwo św. Błażeja.

6. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek z racji wspomnienia św. Agaty błogosławieństwo chleba i wody. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż.

7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Rodziny, które jeszcze nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go dziś i w najbliższym czasie. Składając dar materialny, prosimy o wpisanie nazwiska i adresu ofiarodawcy.

                                      PODZIĘKOWANIA i PROŚBY
Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za odśnieżanie obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i ofiary materialne, a także za złożone już ofiary kolędowe. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.
                     Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

    Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkim którzy w kolejnym tygodniu podejmują swoje obowiązki zawodowe i rodzinne, życzymy błogosławieństwa w pracy i w nauce.