Ogłoszenia duszpasterskie od 4 do 11 marca 2018

1.Dziś już trzecia niedziela Wielkiego Postu, w którą Chrystus Pan swoją postawą przypomina nam, czym ma być świątynia. Dla nas, katolików, każda świątynia jest domem Bożym, miejscem, gdzie przebywa Chrystus w Sakramencie Eucharystii. Jest miejscem, gdzie przychodzimy, by wielbić Boga, dziękować Mu za otrzymane dobrodziejstwa, prosić o nowe łaski i przepraszać Go za uchybienia.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Adam Fabiańczyk Notariusz Kurii Diecezjalnej.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i kandydatów do bierzmowania na Mszę św. szkolną.

4. W piątek o godz. 16.30 – Spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa ofiarowana za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii). Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny, po której ostatnia próba dla bierzmowańców.

5.W piątek 9 marca w Kościele Podwyższenia Krzyża, w związku z inicjatywą Papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”, rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do przedświątecznej spowiedzi, która zakończy się przed wieczorną mszą św. w sobotę. Parafian zachęcamy do udziału.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Mariana Krojenkę, proboszcza i budowniczego kościoła MB Różańcowej w Grzybowicach, który wygłosi kazania i będzie zbierał ofiary na wsparcie tej budowy.

8.Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem w terminie od 24 czerwca do 7 lipca br. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii oraz w szkole u katechetów. Szczegóły na stronie internetowej www.kolonieletnie.eu oraz na plakacie.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia, szczególnie za odśnieżanie w czasie opadów śniegu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła, tym bardziej, że pozostajemy w obowiązku spłaty za obejście.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113