Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 listopada

1.Dziś już XXXI niedziela zwykła w ciągu roku. W Liturgii Słowa Chrystus przypomina nam, że obłuda jest jedną z największych przeszkód w życiu codziennym.  Każdy z nas przekonuje się o tym, jak trudno ją zwalczyć, i jak bardzo trzeba się uniżyć przed Panem, by Jego słowo wykorzeniło z nas tę groźną wadę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii i budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe ofiarowane za naszych zmarłych zalecanych. Różaniec za zmarłych będziemy jeszcze odmawiać w poniedziałek i wtorek po mszy wieczornej.

3. W środę 8 listopada o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane książeczki „Drogi do nieba” dla dzieci I-szo Komunijnych. Po mszy obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci oraz pierwsza przymiarka strojów liturgicznych i informacje Pani krawcowej. Prosimy o wpłacenie zaliczki na stroje komunijne w wysokości 50 zł.

4. W sobotę (11 listopada) przypada 99 rocznica Odzyskania Niepodległości – święto państwowe. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

5. W przyszłą niedzielę 13 listopada obchodzimy już po raz ósmy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w potrzebie, tym razem na doświadczanych prześladowaniami chrześcijan w Syrii.

6. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także zakupić lampiony roratnie dla dzieci. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za prace na rzecz Parafii.W minionym tygodniu kontynuowano prace przy obejściu kościoła podzielone na trzy etapy realizacji (ze względu na wysokie koszty).

Szczęść Boże na cały tydzień !