Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 lutego

1.W dzisiejszą niedzielę Chrystus przypomina nam, że każdy z nas ma być solą ziemi i światłem świata. W tym kontekście musimy sobie odpowiedzieć, jakimi jesteśmy uczniami Jezusa i jakie dajemy świadectwo ludziom z naszego otoczenia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !

2.W poniedziałek po rannej mszy św. prosimy Panów i Panie o pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej w kościele i na zewnątrz.

3.W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na swoją Mszę św. szkolną. Obecność obowiązkowa dla kandydatów do I-szej komunii św.

4.W środę po mszy wieczornej katecheza dla dorosłych. Zapraszamy!

5.W czwartek po mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z II klas gimnazjum.

6.W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorych, dlatego w czasie Mszy św. porannej o godz. 8.00 będziemy udzielać Sakramentu Chorych, a następnie odprawimy nabożeństwo sakramentalne z błogosławieństwem Lourdzkim.
W tym dniu także w naszej Diecezji Pielgrzymka osób Starszych, Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów do Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku za Lublińcem – początek w Lubecku o godz. 10.00.

7.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8.W sobotę 11 lutego i w niedzielę 12 lutego od godz. 14.00 kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogły spotkać się z duszpasterzami. Zapisy w zakrystii.

9.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składam „Bóg zapłać” za pomoc w utrzymaniu naszego obejścia zwłaszcza w czasie opadów śniegu. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.