Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 września 2015

  1. Dziś XXIII niedziela zwykła. Dzisiejsza Ewangelia uczy nas, że każdy człowiek ma dostęp do Jezusa, jeśli tylko wierzy w Jego możliwości i dobroć. I to jest wspaniałe i niesie wielką szansę również dla nas. Tylko czy potrafimy z niej skorzystać? Czy coś nas otworzy jak w życiu uzdrowionego głuchoniemego?

Kolekta dzisiejsza w Diecezji przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, a w naszej Parafii na budowę kościoła. Za wszystkie ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

Ks. Proboszcz głosi dziś Słowo Boże i zbiera kolektę na potrzeby naszej budowy w Parafii Bpa Stanisława w Jawornicy.

  1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne, a na Mszę św. wieczorną o godz. 17.30.
  2. We wtorek święto Narodzenia NMP – po Mszach św. bł. ziarna i nasion.
  3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. szkolną uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, po której obowiązkowe spotkanie informacyjne dla wszystkich klas gimnazjalnych związane z przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy do bierzmowania także dla dorosłych.
  4. Informujemy rodziców tegorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że Uroczystość ta przypada jak zawsze (w czwartą niedzielę maja) tzn. 22.05.2016 roku o godz. 10.00, a na pierwsze spotkanie przygotowawcze zapraszamy rodziców 23 września br. po Mszy św. szkolnej o godz. 18.30. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
  5. W przyszłą niedzielę 13 września przypada kolejny dzień fatimski. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 dodatkowa msza św. zbiorowa fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Służbę Liturgiczną – Marianki i Ministrantów – z rodzicami. Świece fatimskie z okapnikami do nabycia w zakrystii.
  6. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża św. od czwartku do niedzieli (10 do13 września) na Górze św. Anny uroczyste obchody kalwaryjskie do udziału w których zachęcamy także naszych Parafian.
  7. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy dziękczynnych na rok 2016 (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane później). Wszystkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl. W zakrystii można też nabyć kalendarze ścienne na przyszły rok.
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

W minionym tygodniu odnowiono i ustawiono w nowym miejscu nasz krzyż misyjny. Od poniedziałku prosimy panów o pomoc w naszych pracach zwłaszcza w przygotowaniu nowego parkingu. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Do końca roku planujemy zawiesić i uruchomić nasze nowe dzwony, aby mogły obwieścić rozpoczynający się zapowiedziany przez Papieża Franciszka Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Koszt czterech mechanizmów napędowych do dzwonów to 20 tys. zł. oraz koszt samego montażu to około 8 tys. zł.

Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne podziękowania.