Ogłoszenia duszpasterskie od 9 do 16 września 2018

1.Dziś XXIII niedziela zwykła. Jak głuchoniemy z dzisiejszej Ewangelii prośmy, aby Chrystus Pan otworzył nasze serca i zmysły na obecność Boga w naszym życiu. Kolekta tej niedzieli jest naszym darem – cegiełką na potrzeby dokończenia naszej budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna na którą zapraszamy wszystkich uczniów, a obowiązkowo tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

3. W czwartek 13 września przypada dzień fatimski. Na modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 19.00, a na Mszę św. fatimską o godz. 20.00 po której procesja światła. Intencje prosimy składać w zakrystii. Modlitwę różańcową i Słowo Boże wygłosi Misjonarz z Boliwii ks. Piotra Lewandowski, a o przystrojenie figury prosimy Szafarzy Komunii św. i ich rodziny.

4. W sobotę 15 września po Mszy wieczornej katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy mają dostąpić tych godności.

5. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Także za tydzień po Mszach św.
w całej Polsce zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. Informujemy rodziców tegorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że Uroczystość ta przypada 1 maja 2019r o godz. 11.00, a na pierwsze spotkanie przygotowawcze zapraszamy rodziców 19 września br. po Mszy św. szkolnej o godz. 18.30. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa. Prosimy o dostarczenie wypełnionego formularza prośby i zgłoszenia, które dzieci otrzymają w czasie katechezy szkolnej.

7. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że pierwsze obowiązkowe spotkanie odbędzie się w I-szy czwartek 4 października.

8. Prosimy o rezerwację dziękczynnych intencji mszalnych na rok 2019. (msze za zmarłych będą przyjmowane od października).

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Trwa kolejny etap prac przy wykończeniu obejścia. Z tej racji gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl