Ogłoszenia od 13 do 20 marca

1.Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu. Wraz z Jezusem i Jego uczniami wychodzimy na naszą Górę Tabor – Górę Przemienienia. Człowiek wchodząc na nią zmuszony jest pozostawić świat codzienności, swoich przyzwyczajeń. Bóg na górze jest gospodarzem i dlatego odsłania swoją twarz tak, jak chce.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną połączoną z Drogą Krzyżową. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu. Po mszy obowiązkowe spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci komunijnych i kolejna przymiarka strojów. Obecność obowiązkowa.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

6. W piątek o godz. 19.30 msza św. dla młodzieży z naszego Dekanatu. Szczególnie zapraszamy uczniów klas VIII i wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

7. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

8. W przyszłą niedzielę (trzecią w miesiącu) – kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby parafii. Także w przyszłą niedzielę po mszach św. w naszej Diecezji zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach. Niech to będzie dla nas okazja do wielkopostnej jałmużny.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie, a wpłacane na konto parafialne i opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Jak w poprzednich latach  również i w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl