Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 sierpnia 2015

  1. Dziś XXI niedziela zwykła w ciągu roku. Słowa Szymona Piotra: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” wyrażają przekonanie, że Pan Jezus jest jedynym Mistrzem życia. Tymczasem pojawia się tylu nauczycieli, którzy nauczają jak żyć. Pojawia się tylu, który narzucają ludziom formę i kształt życia, ale jeden jest tylko Mistrz, który potrafi wskazać cel życia i potrafi odpowiedzieć na pytanie: „Po co człowiek żyje?”.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby budowy naszego kościoła.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ksiądz Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w Parafii św. Edyty Stein w Steblowie. Modlitwą wyraźmy wdzięczność tym, którzy nas wspomagają.

  1. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dziś o godz. 20.00. W tygodniu także codziennie jedna Msza św. wg podanego porządku.
  1. W środę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. o godz. 18.00.
  1. Od piątku do niedzieli (28-30 sierpnia) na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie ku czci św. Aniołów Stróżów.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny wspierający dzieła ośrodków rekolekcyjnych i zabytkowych diecezji.
  1. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

W dzisiejszą niedzielę dziękujemy za pracę duszpasterską w naszej Parafii ks. Krzysztofowi Grzegorczykowi, który przechodzi do Parafii MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach Opatowicach. W piątek na Mszy św. wieczornej powitamy ks. Piotra Natkańskiego prosząc Miłosiernego Boga o potrzebne dla Niego w życiu i posłudze duszpasterskiej łaski.

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła, a od poniedziałku od godz. 8.00 prosimy Panów o pomoc w pracach na budowie, zwłaszcza przy wykonaniu parkingu.

W minionym tygodniu zakończono rozbiórkę kaplicy, po której teren zostanie zamieniony na przykościelny parking. Z całego serca dziękujemy firmie za zrealizowanie tego przedsięwzięcia bez narażenia naszej Parafii na koszty tej rozbiórki oraz za błogosławieństwo
i bezpieczeństwo przy tych pracach. Dziękujemy Panom za pomoc w rozebraniu ogrodzenia, które wykorzystamy w dalszej realizacji naszych przedsięwzięć.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

  1. Rafał Klarenbach (zam. Gliwice) i Irena Kałun (zam. Bytom) (zap.1).