Ogłoszenia duszpasterskie od 27 maja do 3 czerwca 2018

1.W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kościół przypomina nam prawdę, ze Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha św. i ten Bóg zaprasza nas do wnętrza swojej wspólnoty miłości także podczas tej Eucharystii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii i dokończenie prac przy obejściu kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszych Marianek i Ministrantów na jednodniową wycieczkę do parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Niech to będzie nasz wyraz wdzięczności za ich Służbę przy Ołtarzu. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Na msze św. tej uroczystości zapraszamy: w środę wigilijna o 18.00; w czwartek o 8.00 po której procesja do czterech ołtarzy; po procesji o godz. 11.00 i popołudniu o godz. 17.00.

Trasa tegorocznej procesji została zaplanowana następująco: – od kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Strzelniczej 83,  ul. Strzelniczą w kierunku ul. Jabłoni, dalej ul. Jabłoni, ul. Ogrodową, ul. Cieszyńską do ul. Strzelniczej i powrót do kościoła. Parafian prosimy o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości oraz o przyozdobienie domów i mieszkań.

4. W Boże Ciało o godz. 16.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.

5. W tym tygodniu obchodzimy I-szy piątek i I-szą sobotę miesiąca. Zachęcamy do Sakr. Pokuty i do udziału w nabożeństwach okolicznościowych. W sobotę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych dla Róż i od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii.

6. W piątek o godz. 12.00 Msza św. jubileuszowa dla kapłanów rocznika ks. Roberta z okazji 13 rocz. święceń. W tym dniu przypada także Międzynarodowy dzień Dziecka i na terenie Diecezji Gliwickiej z racji dyspensy ks. Biskupa nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8. W przyszłą niedzielę święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Ojczyźnie zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.  Rodziców dzieci zapisanych na letni wypoczynek w Łukęcinie prosimy o dostarczenie kart kolonijnych i dopłatę należności do środy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

W najbliższym czasie planujemy rozpocząć kolejny etap prac przy wykończeniu parkingów, oświetlenia zewnętrznego kościoła, amfiteatru i innej tzw. „małej architektury”.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl