Ogłoszenia duszpasterskie 14 do 21 maja

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. W Liturgii Pan Jezus w słowach „Idę przecież przygotować wam miejsce.” zaprasza nas do zawierzenia Jemu całego naszego życia. Dzięki Niemu znamy Ojca, bo drogą do Ojca jest On sam.

Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii – spłacenie witraży i ich montażu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę w ramach nabożeństwa majowego po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 zapraszamy na Koncert Maryjny z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich w wykonaniu Jacka Kieroka i Jego zespołu. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny, a po koncercie zbiórka do puszek w ramach rekompensaty za koszty transportu i organizacji koncertu.

3. We wtorek 16 maja przypada dzień papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 po której nabożeństwo majowe z nowenną do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą można w zakrystii składać intencje modlitewne.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5. W piątek o godz. 17.00 prosimy rodziców tegorocznych dzieci komunijnych o odbior strojów liturgicznych.

6. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci z klas IV przed rocznicą I-szej komunii św., którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

7. W przyszłą III-cią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

8. Informujemy, że organizujemy z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 17 do 22 lipca 6-cio dniowy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Brennej. Koszt wyjazdu z pełnym wyżywieniem, ubezpieczeniem i różnymi atrakcjami wynosi 400 zł. Zgłoszenia do 14 maja w zakrystii (ze względu na ograniczoną ilość miejsc). Szczegóły na plakacie.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, dziękujemy Szafarzom z rodzinami za przygotowanie dnia fatimskiego.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.