Ogłoszenia duszpasterskie 16 do 23 lipca

1. Dziś świętujemy XV niedzielę zwykła w ciągu roku. Usłyszymy, że Bóg swoje Słowo sieje hojnie, mówi do każdego, nawet do tych, którzy nie chcą czy jeszcze nie potrafią słuchać. Otwórzmy nasze serca na Jego Słowo, a Ono podpowie nam, jak się z naszymi troskami uporać i jak uniknąć oszukańczych sideł złudzeń i przereklamowanych obietnic.

2.  Kolekta dzisiejszej III – ciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym darem na potrzeby Parafii – na spłacenie witraży i ich montażu. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci z naszej Parafii. O godz. 19.15 zapraszamy jednego z opiekunów dzieci wyjeżdżających do Brennej na spotkanie. Wyjazd dzieci w poniedziałek po Mszy św. o godz. 8.00. Powrót w sobotę miedzy godz. 15.00 a 16.00.

4. Dziś Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Także w tygodniu aż do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw.

5. Od niedzieli 23 lipca będziemy obchodzić XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata”. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji „MIVA Polska  św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku” na misyjne środki transportu oraz będziemy błogosławić kierowców, poświęcać nasze pojazdy. Każdy kto wesprze swoją ofiarą naszych misjonarzy otrzyma okolicznościowy bryloczek do samochodowych kluczyków.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Akcja Św. Krzysztof – niedziela 23 lipca

Pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie misyjnych środków transportu MIVA Polska organizuje co roku poprzez akcję „św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. W 2016 roku dzięki zebranym funduszom z tej akcji zostało zrealizowanych 73 próśb polskich misjonarzy i misjonarek z 26 krajów świata. Zebrane fundusze 2 002 092,80 zł przekazano na zakup:  37 samochodów, 5 busów, 1 ambulansu; 8 motocykli i skuter; 132 rowerów; 2 silniki do łodzi; 140 wózków inwalidzkich.

Zrealizowano projekty według kontynentów: Afryka – 43; Ameryka Płd. – 19; Azja  i pozostałe – 11. Bóg Zapłać za pomoc!

 

Weź udział w Akcji św. Krzysztof.

Podziękuj Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry. Pomóż polskim misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych. Niechaj nasze podróże będą bezpieczne, a każda niedziela i wypoczynek rzeczywiście dają nam siłę w codziennym życiu.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!