Ogłoszenia duszpasterskie 25 czerwca do 2 lipca

1. Dziś Parafia w Żernikach obchodzi swoją doroczną Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z tej racji u nas nie będzie nieszporów, a wszystkich zapraszamy na nieszpory odpustowe o godz. 15.15 w Żernikach.

2. W środę na mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci, które wyjeżdżają na letni wypoczynek w Brennej w terminie od 17 do 22 lipca. Po mszy św. spotkanie informacyjno-organizacyjne z Siostrą Jozuelą i ks. Robertem dla ich rodziców. Obecność przynajmniej jednego rodzica obowiązkowa.

3. W czwartek 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji i Dzień Papieski Franciszka. Uświadamiamy sobie, że opoka, na której wybudowany jest Kościół, to miłość i dlatego warto nasze życie budować na miłości, skoro Kościół na niej wybudowany trwa już tysiąclecia. Mimo, iż w naszym kraju mocą Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego z dnia 4 marca 2003 r. zostaliśmy zwolnieni z obowiązku udziału w Mszach św., (ze względu na dzień roboczy) – zapraszamy na Msze św. tej uroczystości: w środę o godz. 18.00 wigilijna i w czwartek o godz. 8.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Informujemy Parafian, że już od następnej niedzieli aż do końca sierpnia obowiązywać będzie wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. W tygodniu codzienne jedna Msza św. wg. podanego planu, a w niedziele Msza wieczorna o godz. 20.00. (nie będzie Mszy o godz. 17.00.)

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.
W najbliższych tygodniach planujemy zamontować w prezbiterium środkowy witraż, dlatego nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac
i wakacyjnego odpoczynku!