Ogłoszenia duszpasterskie 27 sierpnia do 3 września

1.Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Zastanówmy się dziś nad pytaniem: Kim naprawdę jest dla mnie Jezus Chrystus? Czy rzeczywiście chcę Go poznawać, dzielić z nim swoją codzienność? Jeżeli jest w nas choć cień pragnienia, tęsknoty za Bogiem – nie zawiedziemy się. Jezus odsłoni przed nami bogactwo miłości Ojca i będziemy mogli zawołać wraz ze św. Pawłem: „O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga!”. Niech dzisiejsza liturgia pozwoli nam zaczerpnąć z głębi tego misterium.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W Parafii św. Bartłomieja dziś uroczystość odpustowa. Nieszpory odpustowe o godz. 15.00.

3. W dzisiejszą niedzielę już po raz ostatni Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Od piątku 1 września wracamy do naszego normalnego porządku Mszy św. W tygodniu codziennie Msza św. rano i wieczorem, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty i do udziału w nabożeństwach.

5. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W sobotę 2 września o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa w katedrze w Gliwicach uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla Katechetów duchownych i świeckich.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.