Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do  8 grudnia

1.Dziś już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy także nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania. Pan wzywa nas, abyśmy zatrzymali się w zabieganiu wokół codziennych spraw i otworzyli się na Niego.

Kolekta tej niedzieli jest darem na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem opłatków, świec, wieńców adwentowych i lampionów.

3. Także dzisiaj w ramach akcji  „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” na drzewku miłości umieszczone są serduszka z imionami osób, którym możemy bezinteresownie i anonimowo przygotować paczkę  np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp.  Przygotowane paczki z serduszkiem prosimy składać w zakrystii od przyszłej niedzieli 8 grudnia, po której zespół „Caritasu” rozda je obdarowanym i potrzebującym.

4. W adwencie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. W piątki o godz. 18.00 na roraty zapraszamy dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.

5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek i sobota miesiąca. Przypominamy, że z racji świąt odwiedziny chorych i starszych Parafian zostają przesunięte na sobotę przed wigilią 21 grudnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł i „Małego Gościa”. Można także zakupić lampiony dla dzieci, parafialne kalendarze, opłatki, kartki, wigilijne świece Caritasu”: małe – 5 zł; duże – 12 zł.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszym kościele i obejściu. Nadal prowadzone są prace wykończeniowe przy wejściach do kościoła. Prosimy o wsparcie materialne tego przedsięwzięcia.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl