Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 stycznia

1. Dziś Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Święto to wprowadzone zostało do liturgii na pamiątkę 1500 rocznicy Soboru Efeskiego, podczas którego ogłoszono, iż Maryja jest Matką Bożą. Dogmat ten oparty jest na prawdzie wiary, że Syn „zrodzony z Niewiasty” jest zarazem prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Bóg wciąż zwraca ku nam swoje oblicze. Jego błogosławieństwo przemawia przez każde wydarzenie. To takie ważne, abyśmy trwając przed Nim ufnie jak Maryja, usłyszane słowo uczynili treścią naszego dialogu z Ojcem. Pewni tego, że żyjemy pod Jego spojrzeniem, będziemy mogli życzyć dobrze innym. Ucichną wtedy spory, a błogosławieństwo Boże przyniesie owoc pokoju.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.  Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Od poniedziałku 2 stycznia wznawiamy odwiedziny kolędowe według podanego planu. W czasie kolędy za wyjątkiem sobót i świąt msze św. tylko rano wg. podanego porządku.

3. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w tradycji Uroczystością Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św., które w naszej Parafii będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcamy kadzidło, kredę i wodę. Już w czwartek o 18.00 Msza św. wigilijna z tej uroczystości.

Także w tę Uroczystość zachęcamy rodziny do udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 14.00 w trzech grupach wychodzących:  z kościoła Podwyższenia Krzyża Św. (kolor żółty), z Kościoła Św. Michała (kolor czerwony) oraz spod Dworca PKP (kolor niebieski). Wszystkie grupy spotkają się na gliwickim Rynku.

4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-sza Sobota miesiąca. Po mszach św. rannych zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe. W sobotę zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych i po nabożeństwie do Niep. Serca NMP zapraszamy na „Jasełka” w wykonaniu naszych przedszkolaków – Laureatów II miejsca XVII Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach, po których spotkanie kolędowe dla chorych i starszych Parafian w salce na probostwie.

5. Zachęcamy do nabycia informatora, naszych parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłaćwszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za każdy gest życzliwości w minionym roku kalendarzowym: Panu Kościelnemu, Organiście, Ministrantom, Lektorom i Dzieciom Maryi, Chórzystom, Szafarzom z rodzinami, Paniom zespołu „Caritas”, pracującym na plebani, dbającym o czystość bielizny ołtarzowej, dbającym o obejście, sprzątającym kościół, przygotowującym gabloty i dekoracje, a przede wszystkim Tym którzy włączyli się w prace budowlane przy kościele i plebani oraz Wszystkim Parafianom za świadectwo wiary.

W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Niech  Boże Dziecię błogosławi naszej Parafii,
Wszystkim Gościom i Sąsiadom,

 każdemu z Nas i Naszym bliskim
w każdym dniu Nowego Roku 2017,
a radość i pokój płynące ze stajenki betlejemskiej
niech będą Waszym udziałem na co dzień!św. rodzina