Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 kwietnia 2016 r

1.Dziś świętujemy III Niedzielę Wielkanocną.  Jak Apostołowie nad Morzem Tyberiadzkim, spotykamy Zmartwychwstałego w Słowie i przy łamaniu chleba.
Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na budowę nowego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na swoją Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

4. W czwartek 14 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Prałata Grzegorza Skopa z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. W związku z tym kandydatów i ich rodziny zapraszamy we wtorek od godz. 17.30 do  Sakramentu Pokuty i na Mszę św. połączoną z próbą. Obecność obowiązkowa. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy również wszystkich Parafian.

5. W sobotę 16 kwietnia przypada dzień papieski, dlatego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencjach, które można składać w zakrystii, po której odprawimy Nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom. To także dzień urodzin Papieża Seniora Benedykta XVI.

6. W przyszłą III-cią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności tym bardziej, że już w tym roku nie mamy wsparcia parafii patronackich.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”, Informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl. Zachęcamy do rezerwacji intencji mszalnych.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy „ Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W sobotę po mszy św. porannej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.

Przez cały tydzień po Mszach porannych można skorzystać z możliwości pomocy w złożeniu zeznania podatkowego. Należy przynieść ubiegłoroczne zeznanie oraz dokumenty uprawniające do wszelkich ulg.