Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 stycznia

1.Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. To także wspomnienie naszego chrztu, przez który otwarły się dla nas drzwi do Boga i Kościoła. Podziękujmy za ten dar i zapytajmy siebie jak wypełniamy nasze chrześcijańskie obowiązki.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na ostatnie nieszpory kolędowe.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00. W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. W przyszłą III niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby utrzymania parafii. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

5. Już dziś informujemy rodziców dzieci I-szo komunijnych, że w środę 20 stycznia od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy jednego z Nich wraz z dzieckiem na spotkanie z przymiarką strojów, które odbędzie się w salce przy zakrystii.

4. Rodziny, które w Uroczystość Trzech Króli nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go dziś i w najbliższym czasie. Proszę, aby poświęcić swoje mieszkanie, pomodlić się w intencji domowników oraz napisać na drzwiach tradycyjny kolędowy napis C+M+B=2021, który oznacza skrót łacińskich życzeń – Christus Mansionem Benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).

Msze święte w intencji rodzin, które przyjmują kapłanów zostaną w naszej Parafii odprawione w niedzielę kolędową 24 stycznia 2021 roku. Z tej okazji można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby utrzymania Parafii, w tym niełatwym także dla Naszej Wspólnoty czasie, chociażby z ograniczonej i mniejszej ilości wiernych obecnych w kościele.  Wg statystyki frekwencja niedzielna w naszej Parafii spadła z 32% do jedynie 8% mieszkańców. Składając dar materialny, prosimy o wpisanie nazwiska i adresu w celu parafialnego zaksięgowania.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.  „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne, a szczególnie za złożone ofiary kolędowe.  Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

     Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały tydzień prac i wypoczynku!
Niech moc Bożego Miłosierdzia chroni nad przed złem!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl