Ogłoszenia duszpasterskie od 11 do 18 grudnia

1.Dziś przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu w Liturgii nazywaną niedzielą radości „Gaudete”, której źródłem jest dobra nowina o nadejściu Mesjasza. Celebrując Eucharystię otwórzmy się na radość i nadzieję, której Bóg nam udziela.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona na spłacanie zamówionych witraży i ich montaż, który rozpocznie się w tym tygodniu. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

2.Dziś o godz. 18.00 w salce na probostwie spotkanie Rady Duszpasterskiej w celu omówienia programu duszpasterskiego i ekonomicznego na nowy rok.

3.Od poniedziałku do czwartku zapraszamy dzieci na „Roraty” o godz. 18.00. W piątek o godz. 18.00 roraty dla dorosłych.

4.W piątek 16 grudnia przypada dzień papieski. Po Mszy św. o godz. 8.00 odprawimy nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

5.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6.W sobotę 17 grudnia odwiedzimy naszych chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Zadbajmy o to, aby mogli czas świąt przeżyć zjednoczeni z Bogiem.
Także w sobotę po Mszy św. wieczornej nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do lutego roku 2017 włącznie mają dostąpić tych godności.

7.Za tydzień w dodatku do naszego informatora umieścimy całościowy plan tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszej Parafii czyli plan kolędy.

8.Informujemy Parafian, że przyszłym roku w terminie od 30 kwietnia do 3 maja planowana jest pielgrzymka do sanktuariów Austrii i Czech. W programie zwiedzanie: Krems, Melk, Loosdorf, Mariazell, Wiedeń, Kalenberg i inne. Szczegółowy plan do nabycia w zakrystii. Cena zależna od daty wpłaty zaliczki i ilości osób zainteresowanych. Informacje w kancelarii.

9.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy na przyszły rok, świątecznych kartek oraz świec „Caritasu”.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.  Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość kościoła. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

Bóg zapłać” tym, którzy ofiarowali nagrody – rozdzielane dzieciom w czasie spotkań roratnych. Chętnych zachęcamy do tej formy pomocy w tym okresie adwentowego czuwania. Szczególne podziękowania dla Parafian, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami za rozprowadzane przez ministrantów i Marianki za poświęcone „opłatki wigilijne” wsparli działalność tych wspólnot.

Dziękujemy Wszystkim, którzy do dziś ofiarowali paczki z „Drzewka Miłości” dla najbardziej potrzebujących rodzin.

W minionym tygodniu kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji, prace w zespole „Caritasu” wspierające najbardziej potrzebujących przed świętami.

W tym tygodniu planujemy rozpoczęcie montażu witraży oraz wykonanie niezbędnych prac porządkowych przed świętami. Nadal gorąco prosimy o pomoc duchową i materialną w naszym dziele dokończenia budowy.