Ogłoszenia duszpasterskie od 11 do 18 października 2015

 1. Dziś XXVIII niedziela zwykła w ciągu roku, w którą obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”.

Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii i budowy kościoła. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

 1. Ks. Piotr głosi dziś Słowo Boże i zbiera kolektę na potrzeby naszej budowy w Parafii pw. Św. Mikołaja w Lublińcu.
 2. Dziś z racji Dnia Papieskiego po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla utalentowanych a biednych uczniów. O godz. 16.45 zapraszamy na różaniec.
 3. W październiku zapraszamy na różaniec: w niedziele o godz. 16.45, w środy i soboty o godz. 17.15, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych o godz. 18.30.
 4. We wtorek 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski, o przygotowanie którego prosimy naszych Szafarzy z rodzinami. O godz. 19.00 różaniec, o 20.00 Msza św. zbiorowa fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, w czasie której podziękujemy za relikwie św. Jana Pawła II z okazji I-szej rocznicy wprowadzenia do naszej Parafii, po której procesja światła z figurą fatimską. Świece fatimskie z okapnikami do nabycia w zakrystii.
 5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na mszę św. szkolną, po której o godz.18.30 spotkanie przygotowawcze do bierzmowania dla uczniów III klas gimnazjum.
 6. W piątek 16 października przypada dzień papieski. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 w intencjach, które można składać w zakrystii, po której odprawimy nab. różańcowe z nowenną do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie mają dostąpić tych godności.
 8. Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu – dlatego kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby budowy nowego kościoła. Sprawę tego dzieła polecamy modlitwie i ofiarności, a za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

Także w przyszłą niedzielę obchodzimy w kościele Dzień Misyjny. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

 1. W przyszłą niedzielę o godz.18.30 zapraszamy na spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w celu omówienia rozpoczęcia Roku Jubileuszowego Miłosierdzia w Parafii i Diecezji.
 2. Zachęcamy do nabycia naszego informatora i „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci oraz do zakupu zniczy „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne, a także do rezerwacji intencji Mszy św. do końca br. oraz Mszy św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Od poniedziałku prosimy panów o pomoc w naszych pracach na budowie. Planujemy dokończyć prace przy ogrodzeniu kościoła oraz uporządkować teren parkingowy. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary w dziele budowy, a za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

 1. Arkadiusz Ławniczak (zam. Gliwice) i Marta Twardoń (zam. Gliwice) (zap.2).
 2. Adam Jańczyk (zam. Gliwice) i Karolina Malik (zam. Gliwice) (zap.2).