Ogłoszenia duszpasterskie od 11 do 18 października

1.Przeżywamy XXVIII niedziela zwykłą w ciągu roku w którą obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Chcemy, aby papieskie wezwanie Totus Tuus prowadziło nas do zrozumienia i przyswojenia sobie postawy zawierzenia i ufności Bogu przez Maryję, które nadaje sens ludzkiemu życiu, pokazuje, że ziemia potrafi oddychać Niebem, a słaby człowiek dzięki mocy Słowa dojrzewa do świętości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby funkcjonowania Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś z okazji Dnia Papieskiego po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin, która aktualnie obejmuje opieką blisko 2300 uczniów i studentów w kraju. Stypendia otrzymują gimnazjaliści, licealiści, a także, jako kontynuację programu, studenci. Stypendia umożliwiają rozwijanie talentów, pasji, zakup materiałów edukacyjnych. Dla wielu są szansą na kontynuowanie drogi edukacyjnej.

3. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu zapraszamy na różaniec przed mszą św. wieczorną o godz. 17.15.

4. We wtorek przypada ostatni w tym roku dzień fatimski. Msza św. zbiorowa fatimska o godz. 19.00, a po niej modlitwa różańcowa, po której procesja światła. Intencje prosimy składać w zakrystii. O przystrojenie figury Fatimskiej i jej niesienie w procesji prosimy naszych Szafarzy i ich rodziny.

5. Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z pandemią, informujemy tegorocznych kandydatów do bierzmowania, że Msza św. z udzielaniem tego Sakramentu zostanie odprawiona we wcześniej zaplanowanym terminie tzn. w czwartek 15 października o godz. 18.00. Wszystkich kandydatów zapraszamy na obowiązkowe spotkanie we wtorek 13 października o godz. 17.00. W ramach tego spotkania odbędzie się próba przed bierzmowaniem oraz będzie okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W zakrystii można składać wypominki – zalecki za zmarłych. Msze Św. za zmarłych polecanych w zaleckach, zostaną odprawione w Dzień Zaduszny i zmarli będą polecani w różańcu od 2 do 8 listopada.

7.  W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Kancelaria parafialna czynna po mszach św.
Informacje na stronie: www.milosierdziegliwice.pl