Ogłoszenia duszpasterskie od 13 do 20 listopada

1.Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku – przedostatnią w roku liturgicznym. W te ostatnie niedziele myślimy o rzeczach ostatecznych. W tej perspektywie Chrystus zachęca nas do wytrwałości: „Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”. Wśród pokus zwątpienia, zniechęcenia i oschłości codziennych obowiązków trzeba trwać w wierze, nadziei i miłości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii i budowy naszego kościoła. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

2.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy już po raz ósmy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w potrzebie, tym razem na doświadczanych prześladowaniami chrześcijan w Iraku.

3.W środę 16 listopada przypada dzień papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 oraz na nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą można w zakrystii składać intencje modlitewne.

4.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5.W przyszłą niedzielę (20 listopada) – ostatnią w roku liturgicznym – obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata oraz zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Z tej racji we wszystkich parafiach dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. To także święto Liturgicznej Służby Ołtarza, dlatego na Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń przez wszystkich Ministrantów oraz wprowadzenie nowych kandydatów do tej Służby.

6.Przyszła niedziela jest także trzecią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby dokończenia budowy kościoła, szczególnie na realizowane dwa boczne witraże do prezbiterium, które chcemy zamontować jeszcze w tym roku. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej modlitwie i ofiarności, a za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. W zakrystii można także już nabyć za dobrowolne ofiary, jako cegiełki na witraże, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość kościoła. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

W minionym tygodniu kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.