Ogłoszenia duszpasterskie od 13 do 20 maja 2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstanie. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii i dokończenia budowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś przypada także Dzień Fatimski w 101 rocz. objawień, dlatego na nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową zapraszamy o godz. 18.00, po którym procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Szafarzy z rodzinami.

3. Na nabożeństwa majowe w tygodniu zapraszamy po Mszach św. wieczornych, a w soboty po mszy porannej. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci zwłaszcza komunijne i młodzież.

4. W środę 16 maja przypada dzień Papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 po której nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą można w zakrystii składać intencje modlitewne.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

6. W piątek o godz. 16.00 w salce na plebanii spotkanie organizacyjne Legionu Miłosiernego Serca Jezusowego z wyborem nowych zarządzających.

7. W sobotę o godz. 9.30 w naszej gliwickiej katedrze święcenia prezbiteratu Diakonów naszej Diecezji. Do udziału zachęcamy także naszych Parafian.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Spowiedzi św.

8. W sobotę po Mszy wieczornej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do końca sierpnia mają dostąpić tych godności. Następna katecheza we wrześniu.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. dlatego przez cały tydzień trwa  nowenna do Ducha św. Przyszła niedziela jest także III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”.
Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.
W najbliższym czasie planujemy rozpocząć kolejny etap prac przy wykończeniu parkingów, oświetlenia zewnętrznego kościoła, amfiteatru i innej tzw. „małej architektury”.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl