Ogłoszenia duszpasterskie od 13 do 20 marca 2016 r

1. Dziś już V Niedziela Wielkiego Postu, w którą rozpoczynamy nasze Rekolekcje Parafialne, które prowadzi O. Mateusz Smolarczyk Franciszkanin z Zabrza. Polecamy łasce Ducha św. Jego osobę i czas tych rekolekcji, które trwać będą do środy.
Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. Na swoje rekolekcyjne nauki stanowe zapraszamy: dzisiaj o 18.00 mężczyzn; w poniedziałek o 18.00 kobiety, a we wtorek o 18.00 młodzież. Od poniedziałku do środy także rekolekcje szkolne wg podanego planu.

4. W środę 16 marca przypada dzień papieski, zakończenie rekolekcji i kolekta rekolekcyjna. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą intencje można składać w zakrystii. Także w środę o godz. 17.00 w salce spotkanie i druga przymiarka dla tegorocznych dzieci komunijnych.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii). Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny.

6. W sobotę 19 marca od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii. O godz. 18.00 nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na procesję upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy zapraszamy o godz. 12.00, a o godz. 14.30 w katedrze Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Procesja z palmami wyruszy spod kościoła Wszystkich Świętych o 14.00. To także trzecia niedziela miesiąca – kolekta jest naszym specjalnym darem na budowę.

8. Dziś po Mszach św. można składać dary dla najuboższych w ramach akcji „Tytka miłosierdzia”, nabyć informator, katolicką prasę, świece i kartki świąteczne. Za tydzień do nabycia wielkanocne palmy. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

„Bóg zapłać” za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za przygotowanie gablot. Bóg zapłać mężczyznom za pomoc w pracach. W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Na miarę naszych możliwości prowadzimy prace dociepleniowe ostatniej bocznej ściany kościoła oraz prace wykończeniowe pomieszczeń piwnicznych.

Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.

Przez cały tydzień po Mszach porannych można skorzystać z możliwości pomocy w złożeniu zeznania podatkowego. Należy przynieść ubiegłoroczne zeznanie oraz dokumenty uprawniające do wszelkich ulg.