Ogłoszenia duszpasterskie od 13 do 20 stycznia 2019

1.Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. To także wspomnienie naszego chrztu, przez który otwarły się dla nas drzwi do Boga, brama do Kościoła. Podziękujmy za ten dar i zapytajmy siebie jak wypełniamy nasze chrześcijańskie obowiązki. ,,Chrześcijanin to ja” – Nie bądźmy martwymi komórkami organizmu Kościoła.  Dzisiaj świat potrzebuje naszego świadectwa życia. Słowa pouczają, ale przykłady porywają.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Ze względu na trwające odwiedziny kolędowe od poniedziałku do piątku Msze św. tylko o godz. 8.00 i tylko po nich czynna kancelaria parafialna.

3. W środę 16 stycznia przypada dzień papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 oraz na nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą można w zakrystii składać intencje modlitewne.

4. W piątek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20), który kończy się 25 stycznia świętem nawrócenia św. Pawła Apostoła. Po mszy św. porannej Nowenna do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci św. Faustynie.

5. Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w Myczkowcach w terminie od 3 do 10 lipca br. w cenie 600 zł. Zgłoszenia i zapisy wraz
z wpłatą 200 zł. w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia, szczególnie za odśnieżanie w czasie opadów śniegu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła, tym bardziej, że planujemy przygotować kościół do konsekracji w dniu tegorocznego odpustu parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br. O szczegółach tej uroczystości będziemy informować w najbliższym czasie.