Ogłoszenia duszpasterskie od 14 do 21 czerwca

1.Dziś świętujemy XI niedzielę zwykła w ciągu roku. Pan Jezus spośród nas powołuje tych, którzy cały lud prowadzą do Niego. Czy współdziałamy z nimi, modląc się za nich, służąc im pomocą i uwrażliwiając ich na nieustanne doskonalenie sprawowanej posługi? Czy czujemy się współodpowiedzialni za odkrywanie powołania do służby Bożej i podtrzymywanie go u siebie i u bliźnich?

Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

3. Od poniedziałku do czwartku w ramach Oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. W czwartek na zakończenie oktawy na mszach św. błogosławieństwo wianków i ziół.

4. W czwartek o godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci, które w piątek o godz. 11.00 i w sobotę o godz. 11.00 przystąpią do I-szej komunii św. połączona z próbą przed tą uroczystością.

5. W piątek 19 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma piątkowego postu.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby funkcjonowania Parafii.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, także za Msze św., można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac
i zmagania z trudnościami !

Kancelaria parafialna:
po mszach sw. oraz w trybie telefonicznym: 32 332 51 51;
mailowym: m_gora@kuria.gliwice.pl