Ogłoszenia duszpasterskie od 14 do 21 lipca

1.Dziś XV niedziela zwykła w ciągu roku. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.
Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii  i dokończenia budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. We wtorek 16 lipca przypada Dzień Papieski. Po mszy św. porannej Nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

3. W przyszłą III-cią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby dokończenia naszej budowy. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

4. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W niedziele msza św. wieczorna o godz. 20.00. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

5. Zapraszamy do udziału w XXVI pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która rozpocznie się 15.08.2019 r. (czwartek) o godz. 8.00 w kościele katedralnym. Zakończenie pielgrzymki dnia 17.08.2019 r. (sobota) Eucharystią na Jasnej Górze o godz. 15.00. Bliższe informacje zostały podane na plakatach.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl