Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 sierpnia

1.Przeżywamy dziś XX niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Ewangelii usłyszymy, że Pan Jezus bardzo wysoko ocenił wiarę niewiasty kananejskiej, proszącej o uzdrowienie córki. Jezus ma prawo oceniać naszą wiarę. Jego ocena jest sprawiedliwa i kompetentna. Ocenę stawia po dokonaniu pewnej próby, można powiedzieć, po zdaniu egzaminu. Ten egzamin dla kananejskiej matki był bardzo trudny, ale wynik wspaniały. Oby każdy z nas swoją wiarą na taką ocenę zasłużył.

Kolekta dzisiejszej III – ciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.       

2. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

3. Zgodnie z zapowiedzią Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla poszkodowanych w Bejrucie.

4. Przypominamy, że obowiązuje letni porządek nabożeństw. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!