Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 25 marca 2018

1.Dziś już V Niedziela Wielkiego Postu, w którą rozpoczynamy nasze Rekolekcje Parafialne, które prowadzi Ks. Jacek Orszulak, Proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Gliwicach. Modlitwą wspierajmy czas tych rekolekcji.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kolejnym Kazaniem Pasyjnym.

3. Na swoje rekolekcyjne nauki stanowe zapraszamy: w poniedziałek o godz. 19.00 małżonków; we wtorek o godz. 19.00osoby samotne, wdowy i wdowców. Od poniedziałku do środy także rekolekcje szkolne wg podanego planu. W środę o godz. 8.00 nauka rekolekcyjna dla chorych i starszych z udzielaniem Sakramentu Chorych i w tym dniu na zakończenie kolekta rekolekcyjna.

4. W czwartek od godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci I-szo komunijnych o odbiór ich strojów.

5. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa ofiarowana za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny.

6. W sobotę 24 marca od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii. Od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na procesję upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy zapraszamy o godz. 12.00, a w katedrze Diecezjalne Spotkanie Młodzieży o godz. 14.30. Procesja z palmami z kościoła Wszystkich Świętych wyruszy o 14.00.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem w terminie od 24 czerwca do 7 lipca br. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii oraz w szkole u katechetów. Szczegóły na stronie internetowej www.kolonieletnie.eu oraz na plakacie.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, świątecznych kartek oraz wielkanocnych świec „Caritasu”. Za tydzień do nabycia wielkanocne palmy oraz na Gorzkich żalach kolekta na kwiaty do Bożego Grobu.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia, szczególnie za odśnieżanie w czasie opadów śniegu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła, tym bardziej, że pozostajemy w obowiązku spłaty za obejście.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i ćwiczeń rekolekcyjnych!