Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 25 września 2016

1. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. W związku z takim wyborem Rodziców dzieci, informujemy i przepraszamy wszystkich Parafian za zamieszanie w porządku nabożeństw i podajemy do wiadomości, że msza św. poranna w środy będzie odprawiana o godz. 8.00.

2. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu pokuty.

3. W przyszłą niedzielę po mszach św., zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

4. Także w przyszłą niedzielę po raz drugi kazania wygłosi pochodzący z naszej Parafii ks. Piotr Lewandowski, który po mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na wsparcie Jego wyjazdu i posługi misyjnej w Boliwii.

5. Dziękując rodzicom tegorocznych dzieci I-szo komunijnych za wsparcie inicjatywy porannej Mszy św. szkolnej, jednocześnie informujemy Rodziców dzieci klas II-gich i młodszych, że od tego roku znosimy zasadę, że I-sza komunia w naszej Parafii przypada zawsze w czwartą niedzielę maja. Od przyszłego roku, termin uroczystości pierwszokomunijnych u nas, będzie podawany na pierwszym wrześniowym spotkaniu Rodziców, w czasie zapisów kandydatów do Tego Sakramentu. Ze względu na ruchomość daty naszego odpustu i Uroczystości Bożego Ciała,  będzie to zawsze w pierwszym tygodniu maja.

6. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, do grona Dzieci Maryi oraz do dziecięcej Scholii. Wszelkich szczegółowych informacji udzielają ks. Robert i Siostra Jozuela.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Prosimy o rezerwację dziękczynnych intencji mszalnych na rok 2017. (msze za zmarłych będą przyjmowane od października).

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W tym tygodniu w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

    1. Michał Długaszek ( zam. Knurów) i Anna Krywult (zam. Gliwice) (zap.2).
    2. Andrzej Lesznar (zam. Gliwice) i Ewa Wolińska (zam. Gliwice) (zap. 1).