Ogłoszenia duszpasterskie od 19 do 26 listopada

1.Przeżywamy dziś XXXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa usłyszymy przypowieść o pomnażaniu talentów. Każdy z nas został również obdarzony różnymi darami, zdolnościami i talentami, bo tak naprawdę to nie ma ludzi bez uzdolnień. Ważne jest to, aby swoje predyspozycje w życiu rozpoznać i maksymalnie je rozwijać dla dobra własnego, swojej rodziny, parafii i całego Kościoła i społeczeństwa w którym żyjemy.

Kolekta dzisiejsza – trzeciej niedzieli w miesiącu jest naszym specjalnym darem na potrzeby budowy naszego kościoła. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej modlitwie, a za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz pierwszy „Światowy dzień ubogich” ogłoszony przez Papieża Franciszka pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Papież apeluje o zaangażowanie w dzieła miłosierdzia.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania na Mszę św. szkolną. W tym dniu z racji wspomnienia św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej Msza św. w intencji naszego Chóru parafialnego „Misericordia”, dyrygenta, organistów i ich rodzin. Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za ich posługę dla Parafii.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5. W przyszłą niedzielę (26 listopada) – ostatnią w roku liturgicznym – obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To  także święto Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów, Lektorów i Szafarzy naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń i wprowadzenie nowych kandydatów do tej Służby. Zapraszamy do udziału rodziców ministrantów.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie mikołajkowych i świątecznych paczek dla dzieci i chorych.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 23 czerwca do 7 lipca 2018 roku.  Zgłoszenia i zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 150 zł do końca roku. Szczegóły na stronie internetowej www.kolonieletnie.eu oraz na plakacie.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także zakupić lampiony roratnie dla dzieci.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za prace na rzecz Parafii.Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień !