Ogłoszenia duszpasterskie od 2 do 9 kwietnia

1.Dziś już V Niedziela Wielkiego Postu, w którą rozpoczynamy nasze Rekolekcje Parafialne, które prowadzi O. Hadrian Beck Franciszkanin z Zabrza. Polecamy łasce Ducha św. Jego osobę i czas tych rekolekcji.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na swoje rekolekcyjne nauki stanowe zapraszamy: dzisiaj o 18.00 mężczyzn i młodzieńców; w poniedziałek o 19.00 panie i niewiasty. Od poniedziałku do środy także rekolekcje szkolne wg podanego planu.

3. W czwartek 6 kwietnia o godz. 14.00 sprzed kościoła wyjazd na „Misterium Męki Pańskiej” w Cieszynie.

4.W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną tegorocznych bierzmowańców. Otrzymają świadectwa – pamiątki Bierzmowania.

5.W piątek wyjątkowo na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy po mszy św. wieczornej. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii).

6.W sobotę 8 kwietnia od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii. Od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

7.Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na procesję upamiętniającą wjazd  Pana Jezusa do Jerozolimy zapraszamy o godz. 12.00, a w katedrze Diecezjalne Spotkanie Młodzieży o godz. 14.30. Procesja z palmami wyruszy spod kościoła Wszystkich Świętych o 14.00.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem w terminie od 23 lipca do 5 sierpnia. Zakwaterowanie – pokoje 3, 4, 6 osobowe z węzłem sanitarnym. W programie Msza św., wspólne modlitwy, wycieczki do Świnoujścia i Międzyzdrojów, wycieczki rowerowe i inne atrakcje, pełne wyżywienie (4 posiłki), opieka wykwalifikowanej kadry, pielęgniarki, lekarza i ratowników. Całkowity koszt z transportem i ubezpieczeniem 1550 zł. Zgłoszenia z wpłatą zaliczki 500 zł w Zakrystii . Szczegóły na plakacie.

9.Wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do sanktuariów Austrii i Czech w terminie od 30 kwietnia do 3 maja prosimy do przyszłej niedzieli o wpłacenie pozostałej należności i podanie danych do ubezpieczenia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowy plan i informacje do nabycia w zakrystii.

10.Zachęcamy do nabycia naszego informatora parafialnego, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, świątecznych kartek i wielkanocnych świec „Caritasu”. Za tydzień do nabycia wielkanocne palmy.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składamy podziękowania za dbałość o czystość kościoła i naszego obejścia. W piątek prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom „Tytek miłosierdzia” za dary dla najuboższych.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Informacje dla narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego

Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowanie indywidualne w parafialnej poradni życia  rodzinnego. Przygotowanie składa się z trzech comiesięcznych spotkań. Zapisy i kontakt po nr tel: 60019033