Ogłoszenia duszpasterskie od 2 do 9 lutego

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie wszystkich Mszy św. poświęcamy świece – gromnice, które symbolizują Chrystusa – naszą Światłość.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!” .

2. Dziś po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

3. Ponieważ nadal trwają odwiedziny kolędowe, dlatego do piątku tylko msze św. poranne i kancelaria czynna tylko po tych mszach. Kolęda dodatkowa dla tych, którzy w wyznaczonym terminie nie mogli przyjąć kapłana, w przyszłą niedzielę 9 lutego – zgłoszenia w zakrystii.

4. W poniedziałek z racji wspomnienia św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych zwłaszcza w chorobach gardła po Mszy św. porannej udzielone będzie specjalne błogosławieństwo.

5. W środę 5 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dlatego w tym dniu poświęcamy w kościele chleb i wodę.

6. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek i piątek miesiąca. Po mszy św. porannej zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

7. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego”, a także kalendarzy parafialnych.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Nadal prosimy o wsparcie duchowe i materialne na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele troski o Parafię i świątynię.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl