Ogłoszenia Duszpasterskie od 20 do 27 grudnia

1. Dziś czwarta i ostatnia Niedziela Adwentu. Staje przed nami Maryja, która stała się obiecaną świątynią Boga. Przez Maryję Bóg zamieszkał między nami, wkroczył w nasze życie i przeniknął je.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na świąteczne przygotowania dekoracji i wystroju kościoła. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe w czasie którego poświęcimy figurki dzieciątka Jezus, które umieścimy w naszych szopkach.

3. W poniedziałek prosimy dzieci o przyniesienie na roraty swoich plansz z obrazkami. We wtorek ostatnie „Roraty” z rozdaniem nagród – o godz. 17.00.

4. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich do Sakramentu Pokuty. Okazja dziś po wieczornej mszy św. w czasie adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 20.00, w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św., a w czwartek – wigilię od godz. 8.30 do godz. 11.00.

5. We wtorek 22 grudnia w Parafii Chrystusa Króla okazja do Spowiedzi św. od 20.00 do 24.00.

6. W czwartek Wigilia. Zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, po której do godz. 11.00 można zabrać do domów Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione przez naszych Harcerzy.

7. W wigilię o godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę. Kolekta z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Kolekta w pierwsze święto jest naszym świątecznym darem na budowę kościoła, a w drugie na fundusz inwestycyjny diecezji.

8. Od niedzieli 27 grudnia rozpoczynamy w naszej Parafii odwiedziny kolędowe według podanego w gablotach i na stronie internetowej planu.

9.  Już dziś informujemy Parafian i Gości, że decyzją Rady Parafialnej od 1 stycznia rozpoczynając Msze św. w niedziele i święta, oraz Msze św. wigilijne w soboty będą odprawiane o godz. 17.00.

10. Zachęcamy do nabycia informatora z planem odwiedzin kolędowych, „Gościa Niedzielnego” podwójnego w cenie 7 zł., „Małego Gościa”, opłatków, kalendarzy, świec „Caritasu”. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom za dbałość o czystość, wystrój kościoła i gablotek oraz mężczyznom za pomoc w pracach budowlanych.

Od poniedziałku prosimy o pomoc w pracach przy ustawianiu choinek i dekoracji świątecznej, a w wigilię o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Ze względów ekonomicznych wstrzymane zostaną nasze prace przy budowie, (aż do spłacenia naszych należności dla kilku firm za wykonane prace) oraz w celu gromadzenia środków na zapłatę rachunków za ogrzewanie. Dlatego tym bardziej apelujemy o pomoc duchową i materialną według własnych możliwości w naszym dziele budowy i funkcjonowania Parafii.