Ogłoszenia duszpasterskie od 20 do 27 maja 2018

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Zgromadzeni na modlitwie w naszym parafialnym wieczerniku prośmy o Dary Ducha św. dla nas, dla Parafii i dla całej naszej Ojczyzny.
Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką na potrzeby Parafii i dokończenia budowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.      

2. Dziś w ramach nabożeństwa majowego po Mszy św. wieczornej zapraszamy na maryjny koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu naszego Chóru ParafialnegoMisericordia” z udziałem zaproszonych artystów operowych pod dyrekcją Pana Adama Żaaka. Wstęp wolny, a po koncercie zbiórka do puszek w ramach rekompensaty za koszty transportu.

3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Niech nasza wdzięczność Matce Bożej za troskę o Kościół motywuje nasz udział w Eucharystii w tym dniu.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5. W środę o godz. 19.00 w salce spotkanie informacyjne z kierownictwem kolonii dla Rodziców dzieci zapisanych na letni wypoczynek w terminie od 24 czerwca do 7 lipca w Łukęcinie. Prosimy o dostarczenie kart kolonijnych i dopłatę należności.

6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszych Marianek i Ministrantów na jednodniową wycieczkę. Niech to będzie nasz wyraz wdzięczności za ich Służbę przy Ołtarzu.

9. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 obchodzimy Pierwszą Rocznicę Komunii św. dla uczniów klas IV. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci do spowiedzi św. przed tą uroczystością.

10. Już dziś informujemy Parafian, że tegoroczna procesja Uroczystości Bożego Ciała, która przypada 31 maja, będzie przebiegała ulicami naszej Parafii.
Trasa procesji została zaplanowana następująco: – od kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Strzelniczej 83,  ul. Strzelniczą w kierunku ul. Jabłoni, dalej ul. Jabłoni, ul. Ogrodową,  ul. Cieszyńską do ul. Strzelniczej i powrót do kościoła Miłosierdzia Bożego.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”.
Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.
W najbliższym czasie planujemy rozpocząć kolejny etap prac przy wykończeniu parkingów, oświetlenia zewnętrznego kościoła, amfiteatru i innej tzw. „małej architektury”.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.