Ogłoszenia duszpasterskie od 20 do 27 września

1.Dziś świętujemy już XXV niedzielą zwykłą w ciągu roku. Ewangelia o najmowaniu robotników do winnicy, ukazuje nam, że nawet chrześcijanie miewają kłopoty z pogodzeniem sprawiedliwości Boga z Jego miłosierdziem. Prośmy Chrystusa, aby Jego Duch uczył nas sprawiedliwości większej niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów.

2. Kolekta dzisiejszej III niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”. Dziś także po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. (przeniesiona z powodu pandemii z Wielkiego Piątku).

3. Informujemy rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że są zobowiązani do dzisiejszej niedzieli o zapisanie swoich dzieci i odbiór formularza zgłoszenia w kancelarii po mszach św. O terminie pierwszego spotkania formacyjnego rodzice zostaną powiadomieni po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń.

4. Informujemy kandydatów na przyszły rok do sakramentu Bierzmowania, że także do dziś należy zgłaszać się w zakrystii w celu zapisania i pobrania kwestionariusza zgłoszenia w kancelarii. O terminie pierwszego spotkania powiadomimy w najbliższym czasie.

5. Informujemy tegorocznych kandydatów do bierzmowania, że w czwartek 15 października w czasie mszy wizytacyjnej o godz. 18.00 Ks. Biskup Ordynariusz Jan Kopiec udzieli tego Sakramentu młodzieży naszej Parafii. Wszystkich kandydatów zapraszamy na obowiązkowe spotkanie przygotowawcze w poniedziałek i wtorek (12 i 13 październik) o godz. 18.00 połączone z Sakramentem Pokuty i próbą.

6. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, do grona Dzieci Maryi oraz do dziecięcej Scholii.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8. Od pierwszej soboty października planujemy wznowić odwiedziny duszpasterskie naszych chorych Parafian. Prosimy ich najbliższych i sąsiadów o zapisywanie chorych w kancelarii.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

 

Kancelaria parafialna czynna po mszach św.