Ogłoszenia duszpasterskie od 21 do 28 czerwca

1.Dziś świętujemy XII niedzielę zwykłą. Liturgia Słowa przypomina nam o trosce nie tylko o nasze ciało, ale przede wszystkim o naszą duszę. Czy staramy się o to, aby podobać się Bogu? Czy nie utraciliśmy świadomości działania szatana, „który duszę i ciało może zatracić w piekle”? Czy zaniedbując zdrowie duszy i spychając Boga na odległy plan w naszym życiu, nie zapieramy się Go?

2. Dzisiejsza niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

4. Od poniedziałku do środy w ramach Białego Tygodnia na msze św. wieczorne wraz z rodzicami zapraszamy tegoroczne dzieci pierwszokomunijne.

5. We wtorek przypada Dzień Ojca, a w środę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. W piątek o godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci, które w sobotę 27 czerwca o godz. 11.00 przystąpią do I-szej komunii św. połączona z próbą przed tą uroczystością.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

8. Informujemy Parafian, że już od następnej niedzieli aż do końca sierpnia obowiązywać będzie wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – wg. podanego planu, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. (nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.)

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, także za Msze św., można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac
i zmagania z trudnościami !

Kancelaria parafialna:
po mszach sw. oraz w trybie telefonicznym: 32 332 51 51;
mailowym: m_gora@kuria.gliwice.pl