Ogłoszenia duszpasterskie od 28 lutego do 6 marca 2016 r

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności, a wspierającym składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w okolicznościowych nabożeństwach.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. szkolną uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Rodziców o przypomnieniu dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

4. W czwartek po wieczornej Mszy zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu zakończoną Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00, o prowadzenie której prosimy nasz Parafialny Chór z Panem Organistą.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek i zalecek za ++ w zakrystii). W piątek po Mszy św. wieczornej Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

6. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

„Bóg zapłać” za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za przygotowanie gablot. Bóg zapłać mężczyznom za pomoc w pracach. W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Na miarę naszych możliwości prowadzimy prace dociepleniowe ostatniej bocznej ściany kościoła oraz prace wykończeniowe pomieszczeń piwnicznych.

Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.