Ogłoszenia duszpasterskie od 22 do 29 kwietnia

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się za wszystkich powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

            Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii i dokończenia budowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski.

3. W środę 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty – tradycyjnie w tym dniu po Mszy św. rannej odprawimy nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli  połączone z procesją do krzyża.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijnych, prosimy o przypominanie o tej Mszy św.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem w terminie od 24 czerwca do 7 lipca br. Zapisy w zakrystii oraz w u katechetów.

7. Informujemy, że z racji z 50 rocz. śmierci O.Pio., w terminie od 22 września do 1 października planowana jest pielgrzymka do Rzymu i San Giovanni Rotondo. Szczegółowy program i zapisy w kancelarii. Serdecznie zapraszamy !

8. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”.
Parafian, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem prosimy o przekazanie 1% na rzecz naszej Parafii. Numer KRS 0000283966; cel – Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Zapraszamy na pielgrzymkę!  SANKTUARIA WŁOCH w 50 – rocz. śmierci Św. O.Pio

W terminie od 22 września do 1 października 2018 planowana jest pielgrzymka autokarowa do Włoch. W programie: ASYŻ – miasto św. Franciszka; CASCIA – Sanktuarium św. Rity; Rzym Starożytny – m.in. Forum Romanum, Kapitol, Koloseum, Katakumby, Via Appia z kościółkiem Quo vadis Domine; Rzym Chrześcijański –  Bazylika św. Sabiny; Bazylika św. Jana na Lateranie – matka i głowa wszystkich kościołów; Bazylika Świętego Krzyża Jerozolimskiego (Santa Croce); Kościół św. Praksedy – kolumna biczowania Scala Santa; Bazylika Św. Pawła za Murami, Tre Fontane; Audiencja Generalna u Ojca Św. – Franciszka; Wizyta u Grobu Św. Jana Pawła II; Bazylika św. Piotra; MONTE CASSINO; PIETRELCINA – miejsce urodzenia Św. Ojca Pio; SAN GIOVANNI ROTONDO; MONTE SAN’ANGELO; LANCIANO; MANOPPELLO; LORETO. Zapisy, szczegółowy plan i informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszamy !

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.

www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl