Ogłoszenia duszpasterskie od 22 do 29 lipca 2018

1.Przeżywamy dziś XVI niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa  spotykamy Chrystusa, który przypomina nam prawdę, że człowiek to nie maszyna, dlatego musi odpocząć. Przeżywając czas wakacji, prośmy Pana, aby nasz czas wolny nie oddalał nas od Boga i bliźnich, lecz jeszcze bardziej nas do siebie nawzajem zbliżał.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem – cegiełką na potrzeby dokończenia naszej budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj po Mszach z racji rozpoczęcia XIX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”, poświęcamy nasze pojazdy oraz można nabyć okolicznościowe pamiątki do samochodów – jako cegiełki na zakup środków transportu dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska „ św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu”.

3. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

4. Przypominamy, że obowiązuje letni porządek nabożeństw. W tygodniu codzienne jedna Msza św., a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Kancelaria czynna tylko po mszach św.

5. Informujemy, że w ostatniej chwili z przyczyn losowych zwolniły się miejsca na  pielgrzymkę do Rzymu i San Giovanni Rotondo w terminie od 22 września do 1 października. Szczegółowy plan i zapisy w kancelarii. Serdecznie zapraszamy !

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Trwają prace przy wykończeniu parkingów, oświetlenia zewnętrznego kościoła, amfiteatru i innej tzw. „małej architektury”, dlatego nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe:   32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl