Ogłoszenia duszpasterskie od 22 do 29 października

1.Dziś XXIX niedziela zwykła w ciągu roku obchodzona jako niedziela misyjna. Ten dzień przypomina o misyjnym nakazie Jezusa „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody” oraz o naszej odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła. Gromadząc się przy stole Słowa i Eucharystii, prośmy Chrystusa Zmartwychwstałego, by udzielał nam mocy swojego Ducha do głoszenia Ewangelii i dawania świadectwa Jego Miłości i komunii.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii i budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Z racji dzisiejszej niedzieli misyjnej po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

4. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na misyjne nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po Mszach św. wieczornych.

5. Także dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy do salki na plebanii wszystkich Członków Parafialnej Rady Synodalnej na kolejne spotkanie związane z omówieniem kolejnych dokumentów synodu.

6. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. i do sakramentu bierzmowania. Po różańcu krótkie spotkanie dla tegorocznych bierzmowańców.

7. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

8. Prosimy o składanie wypominek i zalecek za zmarłych z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Msze św. za zmarłych zalecanych odprawione będą 2 listopada o godz. 8.00 i 18.00, a różaniec za ++ zalecanych odmawiamy od 2 do 7 listopada br.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 3 do 10 lutego 2018. Szczegółowy program, informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz do zakupu zniczy „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za prace na rzecz Parafii.

W minionym tygodniu kontynuowano prace przy obejściu kościoła podzielone na trzy etapy realizacji (ze względu na wysokie koszty materiałów i prac). Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace
i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.

www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl