Ogłoszenia duszpasterskie od 24 do 31 stycznia

1.Dziś III niedziela zwykła w ciągu roku, a w naszej Parafii to niedziela kolędowa, dlatego na wszystkich mszach św. modlimy się za te Rodziny, które zwyczajowo przyjmują kolędę. Liturgia słowa zachęca nas do nawrócenia czyli do przemiany naszego codziennego życia. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Dlaczego mamy się nawracać, dlaczego przewracać, zmieniać całkowicie swoje życie? Bo „czas się wypełnił i przybliżyło się Królestwo Boże”. Bo „czas jest krótki „ i „przemija postać tego świata”.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą kolędową. Za wszystkie składane ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym (ze względów ekonomicznych) od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00, po których na prośbę Parafian do godz. 9.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę, decyzją Biskupa Gliwickiego Jan Kopca, po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla Chorwacji po skutkach tragicznego trzęsienia ziemi z końca grudnia ubiegłego roku.

6. Rodziny, które jeszcze nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go dziś i w najbliższym czasie. Z tej okazji można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby utrzymania Parafii, w tym niełatwym także dla Naszej Wspólnoty czasie, chociażby z ograniczonej i mniejszej ilości wiernych obecnych w kościele.  Wg statystyki frekwencja niedzielna w naszej Parafii spadła z 32% do jedynie 8% mieszkańców. Składając dar materialny, prosimy o wpisanie nazwiska i adresu ofiarodawcy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

     Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za dbałość i odśnieżanie obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i ofiary materialne, a także za złożone już ofiary kolędowe. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

     Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: m_gora@kuria.gliwice.pl

Wszystkim którzy w kolejnym tygodniu podejmują swoje obowiązki zawodowe i rodzinne, życzymy obfitości Bożych łask i Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce.