Ogłoszenia duszpasterskie od 24 lutego do 3 marca

1.Dziś VII niedziela zwykła w ciągu roku. Jezus Chrystus, uczy nas miłować nawet nieprzyjaciół, uczy nas zło dobrem zwyciężać. Jednak współczesny człowiek wydaje się być już bezsilnym i głuchym na wołanie Chrystusa. Wydaje się już nie być zdolnym do żadnego dobrego odruchu, siły do wybaczenia. Pozostała mu jeszcze modlitwa ,,Ojcze nasz’, ale w niej znów trudne słowa: ,,odpuść nam nasze winy, jako my odpuszczamy naszym winowajcom”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać!

2. Od poniedziałku po przerwie zimowej wracamy do normalnego porządku nabożeństw czyli codziennie msza św. rano i wieczorem. Kancelaria czynna po mszach św.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, a po niej spotkanie Rodziców i dzieci I-szo Komunijnych z Panią krawcową i przymiarka strojów komunijnych. Obecność jednego z rodziców z dzieckiem obowiązkowa.

4. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie w kościele wszystkich tegorocznych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII szkół podstawowych i Klas III gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i sobota miesiąca. W sobotę po nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych, a od godz. 9.00 odwiedziny naszych chorych i starszych Parafian, których można zgłaszać w zakrystii. Następne przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę przed Niedzielą Palmową 13 kwietnia.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia, szczególnie za odśnieżanie w czasie opadów śniegu. Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła,  tym bardziej, że planujemy przygotować kościół do konsekracji w dniu tegorocznego odpustu parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl