Ogłoszenia duszpasterskie od 25 sierpnia do 1 września

1.Dziś świętujemy już XXI niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia przypomina nam, że jedyną bramą do Zbawienia jest sam Chrystus. Posługując się przypowieścią o ciasnych drzwiach pragnie, jako dobry pedagog, wezwać nas do mobilizacji wszystkich sił, byśmy zbawienie osiągnęli. Faktycznie bowiem nie chodzi o to, by wiedzieć, ilu zostanie zbawionych, lecz by samemu do zbawionych należeć.

Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii  i dokończenia budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

2. W dzisiejszą niedzielę już po raz ostatni Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Od przyszłej niedzieli 1 września wracamy do naszego normalnego porządku nabożeństw. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Na mszę św. zapraszamy rano o godz. 8.00.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu. Nadal prowadzone są prace wykończeniowe przy wejściach do kościoła. Prosimy o wsparcie duchowe i materialne tego przedsięwzięcia.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl