Ogłoszenia duszpasterskie od 27 października do 3 listopada

1. Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą w ciągu roku. Liturgia przypomina nam, że sukcesy w życiu duchowym tylko w małym stopniu są owocem naszych starań. Zawsze są darem Boga. Kiedy w świątyni ogarnie mnie radość i uniesienie, będę chwalił Pana za Jego hojność. Kiedy ogarnia mnie żal i zawstydzenie będę chwalił Pana za Jego miłosierdzie.

2. W dzisiejszą niedzielę kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką inwestycyjną na potrzeby naszej budowy. Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace przy obejściu gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po Mszach św. wieczornych.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

5. W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, której świętowanie rozpoczynamy już Mszą św. wigilijną w czwartek o godz. 18.00. W dniu uroczystości msze św. wg porządku niedzielnego, a o godz. 14.oo zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu
św. Wojciecha.

6. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na  Mszę św. za wszystkich zmarłych zalecanych zapraszamy o godz. 8.00 i 17.00. Z racji Dnia zadusznego odwiedziny chorych Parafian zostały przesunięte na sobotę 9 listopada. Prosimy o zgłaszanie odwiedzin w zakrystii.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy okazja do Sakramentu Pokuty.

8. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiany będzie od 2 do 8 listopada. Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii wraz z ofiarą, która zgodnie z finansowym informatorem naszej Diecezji przeznaczona  jest na utrzymanie Seminarium Duchownego oraz Domu Seniora dla kapłanów.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł. z filmem DVD o objawieniach Matki Bożej z Lourdes i „Małego Gościa”.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszym kościele i obejściu.

 Nadal prowadzone są prace wykończeniowe przy wejściach do kościoła. Prosimy o wsparcie materialne tego przedsięwzięcia.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl