Ogłoszenia duszpasterskie od 27 stycznia do 3 lutego

1.Dziś III niedziela zwykła. Liturgia słowa zachęca nas do odpowiedzi na pytanie kim jest dla nas Jezus Chrystus i Jego Ewangelia oraz jak wpływa Ona na nasze codzienne życie.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać!

2. Dziś kolęda dodatkowa dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kapłana. Także dziś po mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolędowy Chóru Parafialnego „Misericordia” z Chórem z Sikornika.

3. W poniedziałek o godz. 9.00 prosimy o pomoc w rozebraniu żłóbka i choinek.

4. Informujemy, że od jutra do zakończenia ferii zimowych w tygodniu od poniedziałku do czwartku msze św. tylko o godz. 8.00, a w piątki o godz. 18.00 z nowenną do Bożego Miłosierdzia i tylko po nich czynna kancelaria parafialna.
Także dopiero po zakończeniu ferii zimowych wznawiamy msze św. szkolne dla dzieci
oraz spotkania przygotowawcze dla kandydatów do bierzmowania.

5. W tym tygodniu przypada: I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W sobotę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza św.
z poświęceniem gromnic o godz. 8.00, po której nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.oo odwiedziny chorych i starszych Parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W sobotę i niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce. Z racji wspomnienia św. Błażeja, orędownika zwłaszcza w chorobach gardła w sobotę po Mszach św. błogosławieństwo św. Błażeja.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

8. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Marian Krojenka, budowniczy kościoła MB Różańcowej w Zabrzu – Grzybowicach, który będzie także zbierał ofiary na budowę.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także nabyć parafialne kalendarze.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia, szczególnie za odśnieżanie w czasie opadów śniegu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła,  tym bardziej, że planujemy przygotować kościół do konsekracji w dniu tegorocznego odpustu parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br. O szczegółach tej uroczystości będziemy informować w najbliższym czasie.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl