Ogłoszenia duszpasterskie od 29 grudnia do 5 stycznia 2020

1.Dziś niedziela św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejsza liturgia ukazuje nam wzór świętej Rodziny, abyśmy wpatrując się w Nią, umieli tak kształtować nasze życie rodzinne, by było ono dla osób wchodzących w skład rodziny drogą do Boga i drogą osiągania osobistej świętości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. We wtorek 31 grudnia – ostatni dzień roku 2019 o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynno-błagalną połączoną z nabożeństwem na zakończenie roku ze statystyką naszej Parafii.

3. W środę 1 stycznia obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. wg porządku niedzielnego.

4. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe według podanego planu. Z tej racji Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano.

5. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Z tej okazji po Mszach św. rannych zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych. Zgodnie z zapowiedzią w styczniu nie będzie odwiedzin naszych chorych Parafian.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Wszystkim Parafianom za wszelką pomoc i życzliwość w minionym roku, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca  płynące „Bóg zapłać !”. Szczególne podziękowania  kierujemy w  stronę Pań i Panów dbających o czystość i wystrój kościoła, gablotek oraz Panów za pomoc przy pracach budowlanych przy kościele i obejściu.
Dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego i radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii. „Bóg zapłać” ks. Wikaremu, Szafarzom, Panu Kościelnemu, Organistom, zespołowi „Caritas”, Różom Różańcowym, Ministrantom, Lektorom, Dzieciom Maryi, Chórowi i  Wszystkim Parafianom za czynny udział i świadectwo naszej wiary. Za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

 

Niech  Boże Dziecię błogosławi naszej Parafii Wszystkim Gościom i Sąsiadom,

każdemu z Nas i Naszym bliskim w każdym dniu Nowego Roku 2020,

a radość i pokój płynące ze stajenki betlejemskiej

niech będą Waszym udziałem na co dzień!

Życzą duszpasterze

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl