Ogłoszenia duszpasterskie od 29 listopada do 6 grudnia

1.Dziś już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy także nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania. Pan wzywa nas, abyśmy zatrzymali się w zabieganiu wokół codziennych spraw i otworzyli się na Niego.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby funkcjonowania naszej Parafii. Sprawę tego dzieła polecamy naszej modlitwie i ofiarności, a za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

3. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek parafialnego zespołu „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie upominków świątecznych dla najbiedniejszych i chorych naszej Parafii.

4. W tym roku, ze względu na pandemię inaczej niż zwykłe, na tradycyjne „Roraty” zapraszamy dzieci jedynie w środy wieczorem o godz. 18.00, a dorosłych w piątki o 18.00. Prosimy o przynoszenie świec
i lampionów.

5. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy porannej zmiana Tajemnic Różańcowych. Z racji świąt odwiedziny chorych i zostają przesunięte na sobotę przed wigilią tzn. na 19 grudnia. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.

6. W piątek przypada wspomnienie św. Barbary Patronki górników. Na mszę św. w ich intencji zapraszamy wieczorem w ramach „Rorat dla dorosłych”. Informujemy, że Biskup Gliwicki w tym dniu udzielił dyspensy od zachowania charakteru dnia pokutnego – nie ma postu.

7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty już od początku adwentu przed każdą mszą św. W soboty okazja do adwentowej spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Informujemy, że w ramach stałego konfesjonału w Gliwicach, od pierwszego tygodnia Adwentu jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w kościele Chrystusa Króla codziennie od poniedziałku do piątku od  godz. 16.00 do 18.00.

8. W przyszłą niedzielę zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego po mszach zbiórka do puszek na pomoc dla naszych Rodaków za wschodnią granicą.

9. Zachęcamy do nabycia świątecznych kartek, kalendarzy parafialnych, opłatków i świec Wigilijnego dzieła „Caritas”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i obejścia. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Kancelaria czynna po mszach św.